Jaunumi
TOP 3 izplatītākie naudas izkrāpšanas veidi Latvijā
Mūsdienu digitālajā laikmetā krāpnieki kļūst arvien aktīvāki un veidi, kā tie darbojas arvien “radošāki” – sākot no krāpnieciskiem telefonzvaniem līdz pat cilvēka identitātes zādzībām. Kādi šobrīd ir TOP 3 izplatītākie veidi kā iedzīvotājiem izkrāpj naudu, un kā pasargāt sevi, lai nekļūtu par vienu no upuriem, dalās Luminor bankas krāpšanas novēršanas eksperte Marija Celma.
Telefonkrāpnieki uzdodas par Smart-ID pārstāvjiem – iedzīvotājus aicina būt piesardzīgiem
Krāpnieki nemitīgi maina noziedzības veidus, un pašlaik telefonkrāpnieki zvana it kā Smart-ID vārdā, lai tādējādi iegūtu iedzīvotāju uzticību un ievāktu dažādus ar finansēm saistītus datus, piemēram, internetbankas pieejas informāciju, tālāk ar to palīdzību izzogot naudu no upura konta. Eksperti skaidro, kā atpazīt jauno krāpšanas shēmu un pasargāt sevi no telefonkrāpniekiem.
3 padomi, kā droši izmantot savu Smart-ID un neiekrist krāpnieku nagos
Lai droši iepirktos internetā, apskatītu konta atlikumu internetbankā vai izmantotu kādus citus tiešsaistes pakalpojumus, ir nepieciešama iespēja droši autentificēties jeb pierādīt savu personību. Latvijā visbiežāk izmantotais autentifikācijas rīks ir Smart-ID lietotne, kurai šobrīd ir jau vairāk nekā 3,5 miljoni lietotāju visā Baltijā.
Mūsdienu tehnoloģijas krāpnieku rokās – kā krāpniecībā izmanto botus un automatizāciju?
Negaidīta ziņa no kurjerdienesta par it kā jums pienākušu sūtījumu vai investīciju iespēja, kas garantē tūlītēju peļņu – tie ir tikai daži finanšu krāpniecības veidi, kurus noziedznieki īsteno, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas.
Mārcis Pelcis: Dziļviltojumu mērķis – arī uzņēmumi
Mārcis Pelcis, SEB bankas Drošības pārvaldes vadītājs Dziļviltojumi ir viens no mūsdienu politiķu, biznesa līderu, izklaides industrijas pārstāvju un citu publisku personu lielākajiem biediem. Un spēcīgs ierocis krāpnieku rokās. Mākslīgais intelekts spēj izveidot saturu, kurā esat redzams un dzirdams, sakot tādas lietas, ko nekad neesat un nebūtu teicis. Jūsu balsī, ar jūsu seju un mīmiku.
Mākslīgais intelekts paplašina telefonkrāpnieku apvāršņus. Kā neuzķerties?
Pirmās asociācijas ar vārdu savienojumu “mākslīgais intelekts” var būt ļoti dažādas – diapazonā no fantastiska tehnoloģiskā izrāviena līdz apokaliptiskām ainām par neirotīkla pārņemtu pasauli. Kamēr diskusijas par mākslīgā intelekta (MI) priekšrocībām un trūkumiem nerimst, tā potenciāls arvien plašāk tiek izmantots daudzās jomās. Diemžēl arī blēži aktīvi izmanto jaunāko tehnoloģiju sniegtās iespējas.